2019 ЙИЛНИНГ 21 ИЮН КУНИ АКЦИЯДОРЛАРНИНГ ЙИЛЛИК УМУМИЙ ЙИҒИЛИШИНИ ЎТКАЗИШ ТЎҒРИСИДАГИ ХАБАРНОМА
«KARBONAT» АЖ 2019 йилнинг 21 июн куни Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида хабар беради.
«KARBONAT» АЖ
1. Жамият Кузатув кенгашининг 2018 йилда бажарилган ишлар тўғрисидаги ҳисоботини эшитиш.
2. Жамиятнинг 2018 йил учун йиллик ҳисоботини тасдиқлаш.
3. Жамият Тафтиш комиссиясининг 2018 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолиятини текшириш якунлари бўйича хулосасини эшитиш.
4. Жамиятнинг 2018 йил учун фойдасини тақсимлаш.
5. Жамият Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш.
6. Жамият Тафтиш комиссияси аъзоларини сайлаш.
7. 2021 йилда Ташқи аудитни ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматларига тўланадиган ҳақнинг энг кўп миқдорини белгилаш тўғрисида.
8. Уставнинг янги таҳририни тасдиқлаш.
9. ««KARBONAT» АЖ акциядорлари умумий йиғилиши тўғрисида»ги ҳамда ««KARBONAT» АЖ Кузатув кенгаши тўғрисида»ги Низомларга ўзгартиришлар киритиш.
Жамиятнинг жойлашган жойи (почта манзили): Ўзбекистон Республикаси, 131204, Жиззах вилояти, Фориш тумани, «Эгизбулок» қишлоқ фуқаролари йиғини. Жамиятнинг электрон манзили: info@karbonat.uz Йиғилиш ўтказиладиган жой: Тошкент шаҳар, Шайхонтохур тумани, Зульфияхоним кўчаси, 14, Бизнес-марказ, 4 қават.
Жамият Акциядорларининг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш учун акциядорлар реестри 2019 йил 17 июн куни шакллантирилади.
• акциядорлар учун: паспорт ёки бошқа шахсни тасдиқловчи ҳужжат;
• акциядор вакили — жисмоний шахс учун: паспорт ёки бошқа шахсни тасдиқловчи ҳужжат ҳамда нотариал тартибда тасдиқланган ишончнома;
• акциядор вакили — юридик шахс учун: паспорт ёки бошқа шахсни тасдиқловчи ҳужжат ҳамда раҳбар имзоси ва муҳр билан тасдиқланган юридик шахснинг ишончномаси;
Акциядорлар йиғилиш ҳужжатларини Тошкент шаҳар, Шайхонтохур тумани, Зульфияхоним кўчаси, 14, Бизнес-марказ, 4 қават манзили бўйича иш кунларида соат 10-00 дан 16-00 гача олишга ҳақли.

MESSAGE ON HOLDING THE ANNUAL GENERAL MEETING OF SHAREHOLDERS on June 21, 2019.
JSC "KARBONAT" announces the holding of annual General Meeting of Shareholders of the company on June 21, 2019.
1. Hearing of the Report of the Supervisory Board of the company on the work done in 2018.
2. Approval of the company's annual report for 2018.
3. Hearing of the opinion of the Audit Commission of the company based on results of audit of financial and economic activities of the company for 2018.
4. Distribution of the company's profit for 2018.
5. Election of members of Supervisory Board of the company.
6. Election of members of Audit Commission of the company.
7. On determination for 2019 of an audit organization for conducting an external audit and maximum amount of payment for its services.
8. Approval of the Articles in a new edition.
9. Amending Regulations “On the General Meeting of Shareholders of KARBONAT JSC” and “On Supervisory Board of KARBONAT JSC”.
Location (postal address) of the society: Republic of Uzbekistan, 131204, Djizakh region, Farish district, Rural gathering of citizens "Egizbulok".
Venue of the meeting: Tashkent city, Shaykhantakhur district, Zulfiyakhonum street, 14, Business center, 4th floor.
Registration of shareholders: from 09:00 to 10:00 on meeting day at the place of the meeting.
Meeting start: 10:00 a.m.
Register of shareholders for participation in the annual General Meeting of Shareholders of the company is formed on June 17, 2019.
Participants of the meeting are obliged to have the followings with themselves:
shareholders: passport or other identification card;
representative of a shareholder - an individual: a passport or other identity card and a notarized power of attorney;
representative of a shareholder - a legal entity: a passport or other identification card and a power of attorney of a legal entity, certified by the signature of the head and sealed;
Shareholders have a right to receive meeting materials on working days, from 10:00 to 16:00, at the address: Tashkent city, Shaykhantakhur district, Zulfiyakhonum street, 14, Business center, 4th floor.