22.06.2022 Й. АКЦИЯДОРЛАРНИНГ ЙИЛЛИК УМУМИЙ ЙИҒИЛИШИНИ ЎТКАЗИШ ТЎҒРИСИДАГИ ХАБАРНОМА
«KARBONAT» АЖ 2022 йил 22 июн куни Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида хабар беради.
1. Жамият Кузатув кенгашининг 2021 йилда бажарилган ишлар тўғрисидаги ҳисоботини эшитиш.
2. Жамиятнинг 2021 йил учун йиллик ҳисоботини тасдиқлаш.
3. Жамият Тафтиш комиссиясининг 2021 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолиятини текшириш якунлари бўйича хулосасини эшитиш.
4. Мустақил ташкилотнинг 2021 йил учун корпоратив бошқарув тизимини баҳолаш тўғрисидаги хулосасини кўриб чиқиш.
5. Жамиятнинг 2021 йил учун фойдасини тақсимлаш.
6. Жамият Кузатув кенгаши аъзоларини уч йил муддатга сайлаш.
7. Жамият Тафтиш комиссияси аъзоларини уч йил муддатга сайлаш.
8. 2022 йилда Ташқи аудитни ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматларига тўланадиган ҳақнинг энг кўп миқдорини белгилаш тўғрисида.
9. Уставни янги таҳрирда тасдиқлаш.
10. «KARBONAT» АЖ: Акциядорлар умумий йиғилиши тўғрисидаги, Кузатув кенгаши ҳақидаги, Бошқаруви ҳақидаги ва Тафтиш комиссияси ҳақидаги Низомларни янги таҳрирда тасдиқлаш.
11. Акциядорларнинг навбатдаги йиллик умумий йиғилишигача бўлган даврда аффилланган шахслар билан тузилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш.
Жамият Акциядорларининг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш учун акциядорлар реестри 2020 йил 16 июн куни шакллантирилади.
• акциядорлар учун: паспорт ёки бошқа шахсни тасдиқловчи ҳужжат;
• акциядор вакили — жисмоний шахс учун: паспорт ёки бошқа шахсни тасдиқловчи ҳужжат ҳамда нотариал тартибда тасдиқланган ишончнома;
• акциядор вакили — юридик шахс учун: паспорт ёки бошқа шахсни тасдиқловчи ҳужжат ҳамда раҳбар имзоси ва муҳр билан тасдиқланган юридик шахснинг ишончномаси;
Акциядорлар йиғилиш ҳужжатларини Тошкент шаҳар, Шайхонтохур тумани, Зульфияхоним кўчаси, 14, Бизнес-марказ, 4 қават манзили бўйича иш кунларида соат 10-00 дан 16-00 гача олишга ҳақли. Маълумотлар учун телефон рақами: 71 230-07-47.

MESSAGE ON HOLDING THE ANNUAL GENERAL MEETING OF SHAREHOLDERS ON 22.06.2022
JSC "KARBONAT" announces the holding of the annual General Meeting of Shareholders of the company on June 22, 2022.
1. Hearing of the Report of the Supervisory Board of the company on work done in 2021.
2. Approval of the Company's Annual Report for 2021.
3. Hearing the opinion of Audit Commission of the company based on results of audit of financial and economic activities of the company for 2021.
4. Consideration of conclusion of an independent organization for assessment of corporate governance system for 2021.
5. Distribution of the company's profit for 2021.
6. Election of members of the Supervisory Board of the company for the term of 3 years.
7. Election of members of the Audit Commission of the company for the term of 3 years.
8. On definition for 2022 of an audit organization for conducting an external audit and maximum amount of payment for its services.
9. Approval of Articles of the company in a new edition.
10. Approval of Regulation of JSC "KARBONAT" in a new edition: about general meeting of shareholders, about Supervisory board, Management Board and about the Audit commission.
11. Approval of transactions with affiliates that can be made with affiliates in the period before the next annual general meeting of shareholders.
Location (postal address) of the company: Republic of Uzbekistan, 131204, Djizakh region, Farish district, Rural gathering of citizens "Egizbulok".
Venue for holding the meeting: Tashkent city, Shaykhantakhur district, Zulfiyakhanum street, 14, Business center, the 4th floor.
Registration of shareholders: from 09:00 to 10:00 on the day of the meeting at the place of the meeting.
Meeting starts: 10:00 a.m.
Register of shareholders for participation in annual General Meeting of Shareholders of the company is formed on June 16, 2022.
The participants are obliged to have the followings with themselves:
• shareholders: passport or other identification card;
• representative of shareholder - an individual: a passport or other identity card and a notarized power of attorney;
• representative of shareholder - a legal entity: a passport or other identification card and a power of attorney of a legal entity, certified by the signature of the head and sealed;
Shareholders have the right to receive meeting materials on working days, from 10:00 to 16:00, at the address: Tashkent city, Shaykhantakhur district, Zulfiyakhanum street, 14, Business center, the 4th floor. Phone for inquiries: 71 230-07-47.