22.06.2022 Й. АКЦИЯДОРЛАРНИНГ ЙИЛЛИК УМУМИЙ ЙИҒИЛИШИНИ ЎТКАЗИШ ТЎҒРИСИДАГИ ХАБАРНОМА
«KARBONAT» АЖ 2022 йил 22 июн куни Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши ўтказилиши тўғрисида хабар беради.
1. Жамият Кузатув кенгашининг 2021 йилда бажарилган ишлар тўғрисидаги ҳисоботини эшитиш.
2. Жамиятнинг 2021 йил учун йиллик ҳисоботини тасдиқлаш.
3. Жамият Тафтиш комиссиясининг 2021 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолиятини текшириш якунлари бўйича хулосасини эшитиш.
4. Мустақил ташкилотнинг 2021 йил учун корпоратив бошқарув тизимини баҳолаш тўғрисидаги хулосасини кўриб чиқиш.
5. Жамиятнинг 2021 йил учун фойдасини тақсимлаш.
6. Жамият Кузатув кенгаши аъзоларини уч йил муддатга сайлаш.
7. Жамият Тафтиш комиссияси аъзоларини уч йил муддатга сайлаш.
8. 2022 йилда Ташқи аудитни ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматларига тўланадиган ҳақнинг энг кўп миқдорини белгилаш тўғрисида.
9. Уставни янги таҳрирда тасдиқлаш.
10. «KARBONAT» АЖ: Акциядорлар умумий йиғилиши тўғрисидаги, Кузатув кенгаши ҳақидаги, Бошқаруви ҳақидаги ва Тафтиш комиссияси ҳақидаги Низомларни янги таҳрирда тасдиқлаш.
11. Акциядорларнинг навбатдаги йиллик умумий йиғилишигача бўлган даврда аффилланган шахслар билан тузилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш.
Жамият Акциядорларининг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш учун акциядорлар реестри 2020 йил 16 июн куни шакллантирилади.
• акциядорлар учун: паспорт ёки бошқа шахсни тасдиқловчи ҳужжат;
• акциядор вакили — жисмоний шахс учун: паспорт ёки бошқа шахсни тасдиқловчи ҳужжат ҳамда нотариал тартибда тасдиқланган ишончнома;
• акциядор вакили — юридик шахс учун: паспорт ёки бошқа шахсни тасдиқловчи ҳужжат ҳамда раҳбар имзоси ва муҳр билан тасдиқланган юридик шахснинг ишончномаси;
Акциядорлар йиғилиш ҳужжатларини Тошкент шаҳар, Шайхонтохур тумани, Зульфияхоним кўчаси, 14, Бизнес-марказ, 4 қават манзили бўйича иш кунларида соат 10-00 дан 16-00 гача олишга ҳақли. Маълумотлар учун телефон рақами: 71 230-07-47.

АО «KARBONAT» сообщает о проведении 22 июня 2022 года годового Общего собрания акционеров общества.
3. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии общества по итогам проверки финансово-хозяйственной деятельности общества за 2021 год.
4. Рассмотрение заключения независимой организации по оценке системы корпоративного управления за 2021 год.
5. Распределение прибыли общества за 2021 год.
6. Избрание членов Наблюдательного совета общества сроком на три года.
7. Избрание членов Ревизионной комиссии общества сроком на три года.
8. Определение на 2022 год аудиторской организации для проведения внешнего аудита и предельного размера оплаты ее услуг.
9. Утверждение Устава в новой редакции.
10. Утверждение положений АО «KARBONAT» в новой редакции: об Общем собрании акционеров, о Наблюдательном совете, о Правлении и о Ревизионной комиссии.
11. Одобрение сделок с аффилированными лицами, которые могут быть совершены с аффилированными лицами в период до очередного годового Общего собрания акционеров.
Реестр акционеров для участия на годовом Общем собрании акционеров общества формируется на 16 июня 2022 года.
• акционерам: паспорт или иное удостоверение личности;
• представителю акционера – физического лица: паспорт или иное удостоверение личности и нотариально заверенную доверенность;
• представителю акционера – юридического лица: паспорт или иное удостоверение личности и доверенность юридического лица, заверенную подписью руководителя и скрепленную печатью;